МЕНЮ
Учень! Що для тебе (як для школяра) означає школа?





  • ▲  угору сторінки
  • ◄  на попередню сторінку
головна сторінка > Наші випускники > Видатні випускники > Кідалов Валентин Іванович
Пошта@school-2.com



(що це)
згадати пароль | реєстрація

Випадкове фото
Літературна вітальня
Електронний класний журнал
Випадкове відео
Выпуск 1999 г. (11-Б класс)

Кідалов Валентин Іванович

Народився 31 липня 1934 року на березі Азовського моря в м. Осипенко – нині Бердянськ, батьки його були з робітників. Відноситься В. Кідалов до тієї категорії людей, яких сьогодні називають «діти війни». А це значить, що дитинство його було попалено війною 1941-1945 рр., на якій загинув батько. Пережив він фашистську окупацію, голодні післявоєнні роки, коли прилавки магазинів були порожні, і те, що іноді на них з'являлося, видавалося тільки за спеціальними продовольчими картками. Отримати за ними можна було пайок чорного хліба, але для цього потрібно було зайняти чергу в магазині ввечері і всю ніч в ній простояти. Найскладніше було, будучи голодним, донести цей хліб цілим додому.

За картками також видавали «кризову» крупу, за сучасними мірками неїстівну, пшоно вважалося делікатесом. З жирів видавали комбіжир, маргарин бував дуже рідко. Отримане за продуктовим карткам для дітей яблучне повидло або карамельки-«подушечки» вважалися ласощами. Ніхто з хлопців у той час не знав слів «шоколад», «морозиво». Великою подією вважалося отримання невеликої посилки так званої американської допомоги, де обов'язково була банка дивно смачною тушонки і кілька екзотичних для того часу зразків західної цивілізації – жувальні гумки.

Відразу після звільнення Бердянська Червоною Армією від фашистів у місті була відкрита їдальня для дітей загиблих червоноармійців, де безкоштовно можна було пообідати. Але таких дітей було так багато, що потрапити в цю їдальню було складно, лише кілька разів за рік.

Так от тоді і жили. Але була тверда впевненість, що це проблеми тимчасові, що вже на наступний рік життя стане краще. У місті відбудовувалися зруйновані і будувалися нові заводи та фабрики, відкривалися школи, дитячі садки, ясла, будинки культури, відновлювалася міська лікарня, медичні пункти та ін. Безробіття повністю було відсутнє, і у людей не було проблем із працевлаштуванням. Зарплата видавалася своєчасно у точно встановлені терміни. І головне – щорічно в зруйнованій війною країні відбувалося зниження цін на продукти, взуття, одяг та інші промислові товари.

Після закінчення 7 класів середньої школи №2 в 1949 році Валентин поступає вчитися в Бердянський машинобудівний технікум, потрібно було скоріше придбати професію і допомагати родині. Закінчивши технікум у 1953 році за спеціальністю технік-технолог кувально-штампувального виробництва, починає працювати на Бердянському заводі «Азовкабель».

У жовтні 1953 року він був призваний до армії і проходив службу в авіації у Білорусії. Демобілізувався в 1956 році. З 1957 р. по 1962 р. Валентин вчиться у Таганрозькому радіотехнічному інституті (нині Південний федеральний університет), після закінчення якого з групою інших випускників направляється на роботу в м. Ульянівськ у створену в цей час на машинобудівному заводі ім. Володарського філію Московського морського науково-дослідницького інституту. Ці молоді фахівці суттєво вплинули на подальший розвиток і становлення підприємства. Саме в цей час були виконані перші роботи по супроводу серійних зразків ЕОМ для надводних кораблів, підводних човнів і систем ППО країни. З 1967 р. почали проводитися розробки за темами «Автоматизація надводних кораблів» і «Автоматизація берегових командних пунктів», і ці роботи стали основою наукової тематики, існуючої досі.

Валентин Кідалов на цьому підприємстві пройшов шлях від інженера до генерального директора – генерального конструктора АСУ Військово-морського флоту Росії. Сьогодні він є видатним ученим в галузі дослідження і проектування автоматизованих систем управління. Їм був внесений вагомий внесок у теоретичне обґрунтування та практичне вирішення завдань проектування АСУ спеціального призначення. Під його науковим керівництвом і за його безпосередньої участі вирішено низку складних науково-технічних проблем, створено десятки зразків нової техніки для спеціальних територіальних систем організаційного управління стосовно до Військово-морському флоту. Розроблені професором Кідаловим В.І. наукові ідеї, математичні моделі склали основу інженерних методик, використовуваних для проектування спеціальних систем управління як у суднобудівній галузі промисловості, так і в органах державної влади, силових структурах, в системі охорони здоров'я Російської Федерації.

Кідалов В.І. – автор 63 наукових праць, в їх числі 20 авторських свідоцтв на винаходи в галузі обчислювальної техніки, які впроваджені в розробках галузі суднобудування і в суміжних галузях.

З 1973 року, працюючи на посаді генерального директора ФНПЦ ВАТ «Марс», він проявив себе не тільки технічно грамотним керівником, але й талановитим економістом, який вміє правильно прорахувати, оцінити ситуацію і прийняти єдине вірне рішення. Завдяки цілеспрямованої діяльності Кідалова В.І. підприємство інтенсивно розвивається і на протязі багатьох років є головним в галузі суднобудування зі створення високонадійних інтегрованих АСУ спеціального призначення, призначених для комплексної автоматизації суден, кораблів та територіально розподілених органів управління центрального та регіонального підпорядкування.

У 1979 році закінчив Академію народного господарства СРСР. Одружений, має дорослих сина та доньку.

Валентин Іванович Кідалов – доктор електротехніки, професор, лауреат Ленінської та Державної премій СРСР, премії Уряду Російської федерації в галузі науки і техніки. За видатний внесок у зміцнення обороноздатності Російської федерації удостоєний звання лауреата Національної премії ім. Петра Великого. Дійсний член Академії електротехнічних наук Російської федерації та Міжнародної академії інформаційних процесів і технологій. Кавалер радянських орденів «Знак Пошани», Трудового Червоного Прапора та російського Ордена пошани. Почесний суднобудівник галузі. Почесний громадянин Ульяновської області, занесений до «Золотої книги пошани».

Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter

© 2008-2024. Офіційний сайт Бердянської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 Запорізької області

 
[
]