МЕНЮ
Учень! Що для тебе (як для школяра) означає школа?

  • ▲  угору сторінки
  • ◄  на попередню сторінку
головна сторінка > Наші випускники > Видатні випускники > Конкін Михайло Парфентійович
Пошта@school-2.com(що це)
згадати пароль | реєстрація

Випадкове фото
Творча майстерня
Електронний класний журнал
Випадкове відео
Наш выпускной. Выпуск 2012

Конкін Михайло Парфентійович

Михайло Парфентійович Конкін народився 25 липня 1915 року в сім’ї робітника-тесляра в м.Бердянську. З 1923 по 1930 навчався у школі №2. Почав трудову діяльність учнем школи ФЗН при Першотравневому заводі. Потім працював слюсарем, механіком-суднобудівником. У 1935 р. Михайло Парфентійович закінчив військову школу пілотів у м.Луганську та з цього часу по 1948 рік перебував у лавах армії. У 1937 р. воював добровольцем в Іспанії. За участь у радянсько-фінській війні 1939-1940 років нагороджений медаллю «За відвагу».

22 червня 1941 р. військовий льотчик зустрів у повітряному бою. На цей час лейтенант М.П.Конкін служив у 16-му авіаполку на посаді заступника командира розвідувальної ескадрильї (тоді полк діслоцировався у м.Пінськ, Білорусія). Виконуючи завдання Командування 31-ї армії Західного фронту, за період з 22 червня по 30 грудня 1941 р. М.П.Конкін був нагороджений першим Орденом Леніна.

7 квітня 1942 р. під час розвідки над м.Харків льотчик був атакований чотирма німецькими винищувачами. Внаслідок нерівного бою він збив один літак противника, але й літак М.П.Конкіна був підбитий. Льотчик зміг перетнути лінію фронту та здійснити посадку на своїй території. Згодом він був підвищений до посади командира ескадрильї 4-го авіаполку дальньої розвідки Головного командування.

До літа 1942 р. військовий льотчик здійснив 70 бойових вильотів (з них понад 40 у глибокі тили ворога), під час яких були знищені сотні окупантів, 30 танків, 52 автомашини та 3 літаки противника. За зразкове виконання бойових завдань, за мужність та героїзм 23 листопада 1942 р. старшому лейтенанту М.П.Конкіну було присвоєно звання Героя Радянського Союзу, а також він був нагороджений другим Орденом Леніна. Згодом Михайло Парфентійович отримав військове звання «капітан».

За період Великої Вітчизняної війни повітряний розвідник був збитий чотири рази, внаслідок чого лише один раз, у 1944 році, потрапив у полон. Як льотчика, його відправили обслуговувати літаки. При першій нагоді він угнав ворожий літак та перетнув лінію фронту. Перемогу зустрів в Угорщині. За період Великої Вітчизняної війни був нагороджений медалями «За оборону Москви», «За взяття Кенігсбергу», «За бойові заслуги», «За перемогу над Німеччиною».

У 1945-1948 роках льотчик служив у м.Єревані Армянської РСР. У лютому 1948 р. за станом здоров’я він був демобілізований з Радянської Армії у званні майора. З цього часу жив з родиною у м.Луганськ, де працював головою обласного комітету ДТСААФ та інших посадах.

15 травня 1960 р. М.П.Конкін помер від ран та був похований у м.Луганськ.

У 1968 році середній школі №2 м.Бердянська було присвоєно ім’я Героя Радянського Союзу Конкіна Михайла Парфентійовича.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter

© 2008-2024. Офіційний сайт Бердянської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 Запорізької області

 
[
]