МЕНЮ
Учень! Що для тебе (як для школяра) означає школа?

  • ▲  угору сторінки
  • ◄  на попередню сторінку
головна сторінка > Відео > Шкільні відео > Турбота учнів ЗОШ № 2 про птахів
Пошта@school-2.com(що це)
згадати пароль | реєстрація

Випадкове фото
Стрітення
Електронний класний журнал
Випадкове відео
Фестиваль «Пара фраз»

Турбота учнів ЗОШ № 2 про птахів


Стало доброю традицією в Бердянську вивчати птахів та допомагати їм у різні пори року. Саме птахи є біологічними показниками стану навколишнього середовища. Якщо добре живеться птахам, будуть добрі умови і для життя людей.

Дружно та якісно працюють щодо вивчення охорони птахів в рідному краї учні-члени Українського товариства охорони птахів ЗОШ № 2 (директор Вороновська Н.О.), їх вчителі, батьки, друзі, адміністрація та члени мікрорайону «Центр міста» (голова комітету Губенко В.О.), депутат міської ради Байдала В.В., член Українського товариства охорони птахів Черемісін В.М. та інші члени міської громади.

Нещодавно у ЗОШ № 2 з успіхом пройшло свято «День птахів». Організувала це свято заступник директора з НВР Іванюта Т.В. Найбільш активну участь у святі взяли учні 1-4 класів, їх вчителі та батьки. Юні природолюби зробили виставку малюнків про своїх улюблених птахів, співали, декламували вірші, танцювали. Також учні показали театралізовану виставу, присвячену вивченню та охороні птахів в рідному краї. Провели свято юні екологи 2-А класу під керівництвом класовода Величко М.М. Найактивнішими у виготовлені штучних пташиних гніздівель були учні 1-А класу (класовод Почтар І.М.).

Під час свята учні ЗОШ № 2 разом з членом Українського товариства охорони птахів Черемісіним В.М., підвели підсумки роботи за осінньо-зимовий період. Було відзначено найбільш активних учасників осіннього (2013 р.) та Великого зимового обліку птахів (2014р.) у рідному краї, тих хто виготовив та розмістив у міському сквері ім. Пушкіна та на шкільному подвір’ї пташині годівниці, постійно підгодовував птахів взимку. Внаслідок турботи бердянцев багато сниць, горлиць, горобців, щиглів, чижів, дятлів, мартинів, голубів та інших птахів успішно перезимували.

Було відзначено успішну участь юних і дорослих природолюбів Бердянська у міжнародному екологічному проекті «Весна прийшла». Починаючи з 2007 року саме на весні вони спостерігають, коли в наш край прилітають ластівка сільська, серпокрилець чорний, зозуля, лелека білий, бджолоїдка звичайна. Саме ці птахи є вісниками весни.

Бердянці продовжують ці дослідження навесні 2014 року. Отримані дані вони надсилають до всеукраїнського товариства. Зібрані дані під час Міжнародної екологічної акції «Весна прийшла» стануть в нагоді науковцям щодо вивчення змін клімату, стану середовища життя птахів на території України, Європи та інших регіонів Землі.

На святі «Птахоград» у ЗОШ № 2, член Українського товариства Черемісін В.М. оголосив подяку та ознайомив присутніх з сертифікатом на адресу бердянцев від керівництва Міжнародної природоохоронної організації Birdlife International з Кембриджа /Англія/.

Пан Марко Ламбертіні від імені цієї Міжнародної природоохоронної організації дякує нам «за такий величезний внесок» у цей проект та сподівається, що ми продовжимо підтримку проекту «Весна прийшла» та роботу щодо охорони природи в майбутньому. Таку оцінку своєї діяльності від Міжнародної природоохоронної організації бердянці отримали одними з перших в Україні.

Також під час свята Черемісін В.М. звернув увагу на особливе вивчення життя птаха 2014 року – серпокрильця чорного (черного стрижа – рос. мовою). Було визначено мету, завдання, зміст та види робіт в різні пори 2014 року на території національного природного парку «Приазовський», гірли ріки Берда, Бердянської коси, Білосарайської, Бердянської заток Азовського моря, які належать до водно-болотних угідь міжнародного значення України та інших територій рідного краю.

Закінчилося свято веселими співами, іграми, розміщенням штучних гніздівель для птахів та фотографування учасників свята. Найактивніші учасники були нагороджені почесними грамотами за підписом директора школи Вороновської Н.О.

Робота щодо пізнання та охорони природи птахів рідного краю в Бердянську триває.

Член Українського товариства
охорони птахів Віктор Черемісін

Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter

© 2008-2023. Офіційний сайт Бердянської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 Запорізької області

 
[
]