МЕНЮ
Учень! Що для тебе (як для школяра) означає школа?

  • ▲  угору сторінки
  • ◄  на попередню сторінку
головна сторінка > Інформація про школу > Історія школи > Будівля школи
Пошта@school-2.com(що це)
згадати пароль | реєстрація

Випадкове фото
1 Вересня
Електронний класний журнал
Випадкове відео
Ювілеї шкіл міста

Будівля школи

За свідченнями бердянського краєзнавця Архіпенко П.П. школа №2 почала свою роботу в 30-х роках ХХ століття і була спочатку неповною семирічною школою. З 30-х років до 1968 року школа розташовувалася в пристосованих для її потреб будівлях, що належали до революції 1917 року заможним городянам, німцям Фрідріху Кішці та Генріху Абрамовичу Едигеру.

Двоповерховий будинок Кішці стояв на розі пр. Азовського (нині пр. Леніна) і вул. Лазаревської (нині вул. Горбенка). У ньому розташовувався готель «Континенталь». У довіднику «Увесь Бердянськ і його повіт» (1911 р.) поміщена реклама знову відремонтованого готелю «Континенталь», де пропонувалися готельні номери від 75 копійок до З-х рублів з різними знижками.

У цій будівлі Т.О. Снесаревська, мабуть, на правах оренди, тримала приватну кулінарну школу, при школі давалися обіди, про що говорить рекламне оголошення в 1917 році у будівлі готелю.

Школа займала так само по вул. Горбенко стару одноповерхову будівлю, де розташовувалися з 1907 року «Бердянське кредитне товариство» та «Союз кредитних товариств Бердянського повіту». Ця будівля примикала до двоповерхового житлового будинку Генріха Абрамовича Едигера, відомого, дуже діяльного заможного городянина. Він володів друкарнею, був у правлінні бердянського відділення Петербурзького міжнародного банку, входив до складу міської думи тощо.

У 1968 році всі ці будівлі були знесені і на їхньому місці була побудована нова триповерхова будівля школи №2.

Зі зносом будівель центр міста в архітектурному плані дуже багато втратив, оскільки будівлі, особливо колишній будинок німця Кішці (готель «Континенталь») мали «архітектурне обличчя», на відміну від побудованої нової будівлі у вигляді простої коробки.


29.03.1967. Стара будівля школи №2.


04.06.1965. Також. До революції будинок Ф. Кошці. Тут був готель «Континенталь» та кулінарні курси Снесаревської. По вул. Горбенка поруч з цим будинком був будинок Г.А. Едигера, що володів друкарнею. Після війни це – власність школи №2.


15.06.1968. Знос старої будівлі школи №2.


12.09.1968. Закінчення зносу.


09.10.1968. Кінець зносу старої будівлі школи №2. Видно казарму сусіднього будинку до революції, будинок Сальстрема, що виготовляв свічки для церков і побутові.


23.10.1968. Підвезений матеріал для фундаменту нової будівлі.


23.10.1968. Будівельний майданчик у дворі школи №2.


27.05.1969. Нова будівля в три поверхи, побудована в 1969 році для школи №2 на розі пр. Леніна і вул. Горбенка.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter

© 2008-2024. Офіційний сайт Бердянської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 Запорізької області

 
[
]