Повна версія сторінки за адресою: https://school-2.com/entrant.php
Інформація для абітурієнтів
Український центр оцінювання якості освіти
Телефони: (044) 503-37-93, (044) 503-37-95
Адреса електронної пошти: org@testportal.com.ua
Поштова адреса: вул. Чорновола, 24, м. Київ, 01135
Офіційний сайт: www.testportal.gov.ua
Дніпропетровський регіональний центр оцінювання якості освіти
Регіони обслуговування: Дніпропетровська, Запорізька області
Поштова адреса: вул. Новоселівська, 27, м. Дніпропетровськ, 49083
Телефон: (056) 790-24-99
Офіційний сайт: www.dneprtest.dp.ua
НАЙВАЖЛИВІШІ ПИТАННЯ СТОСОВНО ЗНО 2017: ОБОВ’ЯЗКОВІ ПРЕДМЕТИ, НОВОВВЕДЕННЯ ТА ЗМІНИ
Програма здачі екзаменів ЗНО — це найважливіша освітня реформа, що була введена в Україні за останні дев’ять років. По типу ця програма була запозичена з європейских країн і представляє собою підсумкові екзаменаційні тести, що підтверджують певний рівень оволодіння знаннями за певний проміжок часу навчання у школі. Проте всі роки з часу введення ЗНО до програм вносяться удосконалення з метою пристосувати тексти екзаменів до постійно змінюваної програми освіти.Саме за причиною цього актуальним є питання про особливості здачі ЗНО в 2017 році.Всі випускники мають точно знати, чого очікувати, щоб не провалити тести, так як наступний шанс здати екзамени вони матимуть лише через рік, а втрачати один рік свого життя на підготовку до того, що можна було опанувати одразу, не хочеться нікому.
Така система оцінювання знань дозволила звести нанівець багато важливих проблем освіти у школах, зокрема практику перевищення службових повноважень та фальсифікації результатів. Наразі система ЗНО майже недоступна для фальсифікації.
ВАЖЛИВІ ПУНКТИ У СКЛАДАННІ ЗНО-2017
Перш за все зміни у специфіці зовнішнього оцінювання торкнулись часу дії сертифікату. У минулі роки за одноразово зданим тестом можна було вступити до ВУЗу протягом п’яти років, тепер же результати оцінювання діють лише рік. Тобто, якщо абітурієнт склав іспити і не вступив цього року у навчальний заклад, йому доведеться перескладати кожен з предметів на наступний рік, щоб повторно підтвердити свій рівень знань. У контексті цього ще більш важливими стають знання про зовнішнє оцінювання в 2017 р., так як кожного року конкурс на ті чи інші спеціальності зростає, а державне замовлення, яке забезпечує кількість бюджетних місць на факультетах, зменшується, а значить, шанс вступити на безоплатне навчання теж мінімалізується.
Раніше плани стосовно того, що ЗНО має стати необхідним для випускників усіх років, були визнані недоцільними, проте наразі вже підтверджено, що складати його будуть навіть випускники дев’ятого класу, які мають в планах подальший вступ до навчальних закладів середнього рівня. Нагадаємо, що у минулі роки не було необхідності складати тестовий екзамен випускникам цього рівня, оскільки вони мали право вступу до навчального закладу за результатами складання внутрішніх екзаменів школи. Ця практика визнана корисною і буде введена в дію з 2017 року, а програми ЗНО на 2017 рік для випускників дев’ятих класів будуть складені за моделями оцінювання в одинадцятих класах минулого року.
В планах Міністерства освіти було також розробити тести декількох рівнів складності, щоб забезпечити більш щільну перевірку знань випускника з обраних предметів. Оскільки наразі ця програма знаходиться у стані розробки, то дворівненві тести, передбачені у ЗНО у 2017 році в Україні, будуть складені лише по двом предметам, кожен з яких входить до трьох обов’язкових для складання кожному випускнику, без залежності від того, яку спеціальність він потім буде обирати:
СПЕЦИФІКА ЗАРАХУВАННЯ АБІТУРІЄНТІВ У ВИЩІ НАВЧАЛЬНІ ЗАКЛАДИ
Зміни відбулись також у процесі зарахування студентів на спеціальності. Раніше це відбувалось за схемою вибірки, тобто, в декілька хвиль, кожна з яких могла забезпечити проходження студента на бюджетне місце в разі, якщо з першої хвилі він туди не потрапив. Наприклад, якщо бюджетних місць на факультеті було 12, а абітурієнт займав 13 і перше контрактне місце у списку, то він мав шанс бути прийнятим на бюджет, якщо хтось із дванадцяти абітурієнтів віддав перевагу іншому навчальному закладу і не став подавати оригінали документів на цей факультет. В такому разі одне місце залишилось б вакантним, список би посунувся на одне місце, і його б зайняв абітурієнт з номером 13. Проте у 2017 році такої можливості більше не передбачатиметься.
Зі старої системи залишиться наступне: як і раніше, документи можна буде подавати у п’ять вищих навчальних закладів на три спеціальності. Також додасться можливість розподілити свої шанси іншим чином: подати документи на одну спецальність, проте у п’ятнадцять різних навчальних закладів. Ця система є дуже складною і поки що не випробуваною, і випускникам 2017 року доведеться тестувати її на собі. Всі бали будуть внесені до загального реєстру централізованої бази через особисті кабінети абітурієнта. Шляхом автоматичного аналізу майбутній студент отримає перелік навчальних закладів та спеціальностей, на які він може пройти згідно з загальними балами свого атестату та сертифікатів ЗНО. Вже виходячи з цього переліку, абітурієнт може відправляти документи в ті чи інші ВУЗи. Ця електронна система визнана вкрай коректною та зручною не тільки в України, але й в інших країнах світу.
Перелік предметів ЗНО також зазнав змін. У 2016 році Міністерство освіти планувало ввести до обов’язкових предметів ще англійську мову, проте тоді суспільство було вкрай невдоволене цим нововведенням і через петицію ця ініціатива урядовців була скасована. Проте це було лише тимчасовим рішенням, і за прогнозами, в предмети оцінювання-2017 все ж таки буде включена англійська.
Реєстрація осіб для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні триватиме з 6 лютого до 17 березня 2017 року. Вносити зміни до реєстраційних даних учасники зовнішнього незалежного оцінювання зможуть до 31 березня 2017 року.
Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання триватиме з 23 травня до 16 червня.
У 2017 році ЗНО з 8 предметів (українська мова і література, історія України, фізика, хімія, біологія, російська мова, математика і географії) складатимуть за оновленими навчальними програмами, які затвердженим наказом Міністерства освіти і науки від 3 лютого 2016 року № 77 «Про затвердження програм зовнішнього незалежного оцінювання осіб, які бажають здобувати вищу освіту на основі повної загальної середньої освіти». Наказ МОН № 77 набув чинності 1 серпня 2016 року.
Також Вадим Карандій звернув увагу, що відповідно до наказу МОН від 27 липня 2016 року № 888 зовнішнє незалежне оцінювання з іноземних мов у 2017 році відбуватиметься відповідно до програми, затвердженої наказом МОН від 01 жовтня 2014 року № 1121.
До того ж, зауважив директор УЦОЯО, всі тести, а тим більше для ДПА у формі ЗНО, будуть складатися за програмами, орієнтованими на рівень “стандарт”.