МЕНЮ
Учень! Що для тебе (як для школяра) означає школа?





  • ▲  угору сторінки
  • ◄  на попередню сторінку
головна сторінка > Наші вчителі > Вчителі філології та суспільно-гуманітарних дисциплін > Калина Ганна Леонідівна
Пошта@school-2.com



(що це)
згадати пароль | реєстрація

Випадкове фото
Свято Першого дзвоника
Електронний класний журнал

Калина Ганна Леонідівна
вчитель української мови та літератури

дата народження: 06.12.1963

навчальний заклад, який вчитель закінчив: ЗДУ

категорія, звання: І категорія

у школі працює з: 29.08.1988

Закінчила Бердянський педагогічний інститут у 1986 році (учитель початкових класів), Запорізький державний університет у 1994 році (викладач української мови та літератури).

З 1989 року працюю в ЗОШ №2 учителем української мови та літератури. Атестувалася в листопаді 2005 року (1 категорія).

Тема самоосвіти: «Попередження інтерференції української та російської мов».

Взаємовплив, уподібнення обох мов, з одного боку, дозволяє вивчати українську, зіставляючи її з російською, з іншого - заважає чистоті мовлення, впливає на лексичну й граматичну правильність. З метою подолання явища інтерференції на уроках української мови виконується логічна операція порівняння (за подібністю й за відмінністю). Будь-яке мовне явище обов’язково конкретизується й ілюструється лексичним і граматичним матеріалом. Щоуроку застосовую такі вправи, як переклад, редагування, словникова робота, переказ. Накопичую матеріал для таких завдань, які є основою підготовки учнів до державної атестації.

У роботі керуюся принципом: навчання дітей – не самоціль, а тільки засіб їх виховання й розвитку. Оскільки лише під час активної діяльності учнів знання стають переконаннями, вважаю найважливішим уміння так організувати роботу на уроці, щоб залучати всіх дітей до пізнання, самостійного розв’язання проблем, пошуку відповідей. Це важко, та намагаюся вчитися на помилках, застосовувати проблемно-пошуковий метод навчання, ситуації змагання, гру, доводити учням практичну цінність набутих знань чи умінь і навичок. На уроці літератури завжди пропоную учням вибрати епізод твору, у якому вони хотіли б опинитися, пояснити вибір. Це допомагає краще зрозуміти авторський задум. При вивченні в 5-му класі поезії П.Тичини «Хор лісових дзвіночків» прошу дітей уявити, що, прокинувшись одного ранку, вони перетворилися на квіти. Ставлю запитання: що будуть відчувати, бачити, чути, як сприйматимуть навколишній світ? Педагогіка гри – це чарівна паличка, яка допомагає мені перетворити звичайний урок на свято. Так, вивчаючи числівник у 6- му класі, граємо з учнями в касирів і пасажирів, подорожуємо станціями «Інтернет», «Бібліотека», «Крамниця», складаємо страшні казки про світ без числівників. Усе це допомагає узагальнити та систематизувати вивчене. Під час активізації набутих знань, умінь і навичок часто використовую техніку «гарячого крісла», це економить час, активізує всіх учнів, формує вміння чітко будувати висловлення. Вважаю, що саме інтерактивні методи покликані допомогти вчителю досягти на уроці мети - навчальної, розвиваючої, виховної. Використовую такі інтерактивні техніки: «орфографічна естафета», «відігрівання ролей», «мозковий штурм»; методи дискусій: «дерево рішень», «килим ідей» та інші.

Прагну бути уважною до зусиль учнів, своєчасно допомогти, оцінити старанність, адже відомо, що будь-яка праця приваблює в тій мірі, у якій вона успішна. Діти відрізняються не лише здібностями, але й ставленням до навчання, темпом мислення, рівнем підготовленості до уроків. Тому індивідуальний підхід – обов’язковий принцип роботи, диференціація навчання – ознака майстерності. Прагну вдосконалюватися в цьому. Іноді важко добирати завдання за рівнями, але це дає можливість дитині розвиватися, зростати. Намагаюся щоуроку готувати завдання, спрямовані на розвиток творчих здібностей учнів. Це, сподіваюся, дає позитивні наслідки (аналізи моніторингових робіт з мови та літератури демонструють зростання навченості учнів).

Та все-таки головне, по-моєму, атмосфера в класі, коли кожна дитина відчуває себе співавтором уроку. Тому виробила такі вимоги до себе: не принижувати, спілкуватися на рівних, бути зацікавленою в успіхах кожного, ставитися доброзичливо та з повагою до всіх дітей у класі. Сподіваюся, що в поєднанні з вимогливістю це принесе бажані результати.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter

© 2008-2024. Офіційний сайт Бердянської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 Запорізької області

 
[
]